Loading...
Vyberte si tému
NAJČÍTANEJŠIE NÁZORY POHYB STRAVOVANIE Všetky
Liek na obezitu v reklamách nenájdete
Liek na obezitu v reklamách nenájdete
Liek na obezitu v reklamách nenájdete Najrizikovejšia choroba sa dá diagnostikovať krajčírskym metrom Naša genetická výbava je vyvinutá na prežitie v časoch nedostatku potravy. Dnes však žijeme v obezitogénnom prostredí, kde je jedla dostatok, až nadbytok. Takže schopnosť, ktorá nám kedysi umožňovala prežitie, nás dnes zabíja, hovorí lekár IVAN MAJERČÁK z Ligy
Chudnite správne. Spoznajte svoj bazálny metabolizmus
Chudnite správne. Spoznajte svoj bazálny metabolizmus
4. 1. 2018 – Pre efektívne riešenie nadváhy alebo obezity je potrebné detailne poznať svoje telo a procesy, ktoré sa v ňom odohrávajú. Ľahšie sa tak nastavujú vhodné pohybové aktivity či jedálniček na mieru. Odporúčania pre chudnutie môžu byť pre každého človeka odlišné a veľkú úlohu pri ich hľadaní má bazálny metabolizmus.
Poznáte energetické hodnoty potravín?
Poznáte energetické hodnoty potravín?
4. 9. 2017 – Ak poznáte energetické hodnoty potravín, resp. ich nutričné hodnoty, bude sa vám ľahšie chudnúť. Podmienkou chudnutia je, aby bol váš príjem energie v potravinách a nápojoch nižší ako je váš výdaj. Takto sa dostanete do vhodnej energetickej bilancie.
Čo je obezita?
Čo je obezita?
21.8.2017 – Nadhmotnosť a obezita sú definované ako abnormálne nahromadenie tuku, ktoré vedie k poškodeniu zdravia. Základnou príčinou vzniku nadhmotnosti a obezity je nerovnováha medzi príjmom a výdajom kalórií. Zistite, ako obezita vplýva na vaše zdravie a aké ochorenia má na svedomí.
9 tipov, ako na správnu výživu
9 tipov, ako na správnu výživu
14. 8. 2017 – Ak ste sa rozhodli chudnúť a hľadáte triky, ako si tento proces uľahčiť, nechajte sa inšpirovať tipmi na správnu výživu. 
Diéta ako súčasť liečby obezity
Diéta ako súčasť  liečby obezity
7. 8. 2017 – Vznik obezity najviac ovplyvňuje nesprávna výživa. Zdravá a úspešná diéta vlastne žiadnou obmedzujúcou diétou nie je. Stravovanie založené na pravidelnom prísune pestrej a vyváženej stravy je cestou k úspechu.
13 zásad správnej výživy
13 zásad správnej výživy
31. 7. 2017 – Pre schudnutie je potrebné jesť pravidelne, v malých dávkach a kvalitné potraviny. Telo nesmie hladovať!
FESTINA LENTE – Chudnite pomaly
FESTINA LENTE – Chudnite pomaly
3. 7. 2017 – Komplexný prístup k liečbe obezity nie je „numerické zhadzovanie kilogramov“. Dôležitejšie je udržanie hmotnostného úbytku na konci liečby. Samotná redukcia hmotnosti predstavuje len časť liečby, z dlhodobého hľadiska ide o prevenciu spätného nárastu hmotnosti.
Pohyb – elixír zdravia
Pohyb – elixír zdravia
10. 7. 2017 – Ľudské telo sa vďaka pravidelnému pohybu dokáže priam obdivuhodne prispôsobiť na rôzne typy fyzickej záťaže. Výsledkom je veľmi komplexná reštrukturalizácia prakticky všetkých orgánov a tkanív v našom tele (dokonca i buniek sliznice v ústnej dutine).
6 zaujímavostí, ktoré by ste o pohybe mali vedieť 
6 zaujímavostí, ktoré by ste o pohybe mali vedieť 
29. 6. 2017 – Už staroveký rímsky básnik Decimus Iunius Iuvenalis, ktorý pôsobil na prelome 1. až 2. storočia po Kristovi tvrdil: „V zdravom tele zdravý duch.“ Práve pohyb je jedným zo spôsobov, ako si zlepšiť celkový fyzický stav a zdravie. 
Obezita v číslach
Obezita v číslach
19. 6. 2017 – Obezita je chronické ochorenie, ktoré dosahuje epidemické proporcie a predstavuje závažnejší problém ako podvýživa. V súčasnosti je najrozšírenejím metabolickým ochorením na svete s trvalo vzostupným trendom výskytu.
Aký obvod pása je ideálny pre zdravie?
Aký obvod pása je ideálny pre zdravie?
12. 6. 2017 – Najčastejšie používaný vzorec, ktorý by mal určiť, ako ste na tom s hmotnosťou, je Index telesnej hmotnosti – BMI (Body Mass Index). Ten však nepovie nič o tom, či vašu hmotnosť tvorí tuk, voda alebo nadbytok svalstva. To, čo nás zabíja, je obvod pása, nie hmotnosť.
Len pohyblivý živočích je životaschopný
Len pohyblivý živočích je životaschopný
5. 6. 2017 – Pohyb je jedným zo základných prejavov života, dôležitý pre zabezpečenie potravy, či už zberom, lovom alebo inou fyzickou prácou, nevyhnutný pre útek pred nebezpečenstvom. A je viac-menej nevyhnutný aj na udržanie zdravia, schopnosti adaptácie a kvality života, ktoré do veľkej miery závisia práve od našej fyzickej
Obezita je epidémia
Obezita je epidémia
15. 5. 2017 – Už 20. mája bude prebiehať Slovenský deň obezity v piatich mestách na Slovensku, kde sa môžete stretnúť s odborníkmi a nechať si poradiť pri riešení nadváhy či obezity. Novinkou podujatia je skupinové meranie BMI.